Vernisáž výstavy Chytré struktury - Square Meal


 
Name:   Password:     become a member
englishčeština
Homepage » Events » Vernisáž výstavy Chytré struktury

Vernisáž výstavy Chytré struktury

23.3.2016 - 30.4.2016

360° Lounge Bar a fusion hotel Vás zve na vernisáž výstavy digitálních obrazů Chytré struktury autorky Markéty Gebrianové.

Markéta Gebrian, Ing.arch. je v současnosti studentkou doktorského programu na Fakultě architektury ČVUT v Praze ve studiu FLOW. Svůj magisterský titul získala na Technické univerzitě v Liberci v roce 2006. Markéta při svých cestách pracovala v několika evropských architektonických studiích, ale také v USA. Zabývá se digitální experimentální architekturou a tvorbou obrazů. V rámci otevřené výzvy umělcům Fusion Open Space, byl její projekt s názvem Smart Structures - Compositional Archontextures vybrán pro výstavní prostory 360°Lounge Baru ve fusion hotelu.

Definice chytrých struktur: "Inspirace vychází z přírody, a proto se těmto strukturám často říkám bio-inspirované materiály." Bioinspirované materiály zahrnují chytré materiály a struktury, multifunkční materiály a nanostrukturované materiály. Účelem těchto materiálů z perspektivy chytrých systémů je schopnost minimalizovat náklady na životní cyklus anebo rozšířit výkonnostní obálku. Záměrem je vyzkoumat možnosti aplikace biologicky inspirovaných multifunkčních materiálů se schopností přizpůsobit své konstrukční charakteristické vlastnosti, jež podle potřeby monitorují svůj stav, provádí samodiagnózu a samoopravy, modelují svůj tvar a řídí své fungování, do oblasti designu a architektonických struktur. "Kompoziční Archontextura - Compositional Archontexture je můj nový směr v architektuře."
Kompoziční je odvozeno od slova kompozice. Kompozice jako akce kombinování a způsob v jakém je věkomponována.Skládání prvků, komponování, rozložení a sepětí zobrazených tvarů, výstavba barevná a světelná, výsledek spojení, sloučení. Architektura - Archontextura: Archon: určovat, ovládat,stanovit pravidla, začínat.Textura: vyrábět, struktura,spojovat, stavět.

Mimo vernisáž je výstava k vidění denně od 18:00 do 2:00 hodin v 360°Lounge Baru do 30. dubna 2016.

Info o autorce:  http://marketagebrian.blogspot.cz/
#fusionhotel
#360loungebar

Pictures

... Events
 
4.12.2012 Casanova’s secret ingredient
 

Casanova’s secret ingredient A cooking workshop at the Italian Cultural Institute of Prague. Giacomo Casanova is most known for his love liaisons, but few people know that he cultivated an equally intense passion ...

15.3.2012 Two Czech chefs win a Michelin star for the first time
 

Prague, 15.3.2012 It was 2008 when the first Michelin star was awarded to a Prague restaurant: the Italian chef Andrea Accordi won it at Allegro restaurant * in the Four Seasons hotel and maintained it for 3 years in a ...

archive
 
April
 
Tips for you:
 
View All Events